Traffic Design 6.5

Traffic Design 6.5

Opublikowany

We wrześniu zobaczycie Festiwal Traffic Design w procesie zmian. Edycją 6.5 zamykamy pewien etap, by w zmienionej formule biennale powrócić za rok.

Tegoroczną realizacją festiwalową zilustrujemy 7 lat naszej działalności, która z korzeni bliskich street-artu przez malarstwo wielkoformatowe ewoluowała w stronę detalu architektonicznego, miejskiego projektowania graficznego i metaloplastyki. Tym samym otworzymy również nowy rozdział, który wynika z myślenia o mieście jako zbiorze elementów takich jak: układy ulic, budynki, chodniki, zieleń, bramy, fasady czy szyldy, z których każdy może być nośnikiem sztuki – może być oryginalny, frapujący, skłaniający do refleksji lub wyłącznie estetyczny.  Jednak realizacja artystyczna to nie jedyne, co zaplanowaliśmy na ten rok. Nie zabraknie pokazu filmowego w sekretnej lokalizacji, wystawy oraz debaty o sztuce.

Dlaczego zmieniamy formułę z corocznego festiwalu na biennale?

Na przestrzeni lat odkryliśmy jak ważne jest ciągłe uczenie się miasta, obserwowanie jego rozwoju, odpowiadanie na potrzeby mieszkańców i stwarzanie możliwości działań dla artystów. Chcemy w bardziej usystematyzowany sposób przyjrzeć się procesom miastotwórczym, poznać preferencje użytkowników przestrzeni publicznej. Służyć temu będzie badanie społeczne, w którym oddamy głos różnym grupom użytkowników miasta.  Formuła biennale otwiera także możliwości tworzenia bardziej zaawansowanych artystycznie i technologicznie realizacji oraz współpracy z rozchwytywanymi artystami. Program Festiwalu Traffic Design 6.5 przedstawimy wkrótce. Na bieżąco będziemy również komunikować kolejne etapy pracy nad edycją 2018.  

Wydarzenie jest współfinansowane przez Miasto Gdynia.

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

traffic_design_2017_plakat_web_v1.jpg

grafika | 729 KB

Pobierz