Traffic Design 6.5

Traffic Design 6.5

We wrześniu zobaczycie Festiwal Traffic Design w procesie zmian. Edycją 6.5 zamykamy pewien etap, by w zmienionej formule biennale powrócić za rok.

Tegoroczną realizacją festiwalową zilustrujemy 7 lat naszej działalności, która z korzeni bliskich street-artu przez malarstwo wielkoformatowe ewoluowała w stronę detalu architektonicznego, miejskiego projektowania graficznego i metaloplastyki. Tym samym otworzymy również nowy rozdział, który wynika z myślenia o mieście jako zbiorze elementów takich jak: układy ulic, budynki, chodniki, zieleń, bramy, fasady czy szyldy, z których każdy może być nośnikiem sztuki – może być oryginalny, frapujący, skłaniający do refleksji lub wyłącznie estetyczny.  Jednak realizacja artystyczna to nie jedyne, co zaplanowaliśmy na ten rok. Nie zabraknie pokazu filmowego w sekretnej lokalizacji, wystawy oraz debaty o sztuce.

Dlaczego zmieniamy formułę z corocznego festiwalu na biennale?

Na przestrzeni lat odkryliśmy jak ważne jest ciągłe uczenie się miasta, obserwowanie jego rozwoju, odpowiadanie na potrzeby mieszkańców i stwarzanie możliwości działań dla artystów. Chcemy w bardziej usystematyzowany sposób przyjrzeć się procesom miastotwórczym, poznać preferencje użytkowników przestrzeni publicznej. Służyć temu będzie badanie społeczne, w którym oddamy głos różnym grupom użytkowników miasta.  Formuła biennale otwiera także możliwości tworzenia bardziej zaawansowanych artystycznie i technologicznie realizacji oraz współpracy z rozchwytywanymi artystami. Program Festiwalu Traffic Design 6.5 przedstawimy wkrótce. Na bieżąco będziemy również komunikować kolejne etapy pracy nad edycją 2018.  

Wydarzenie jest współfinansowane przez Miasto Gdynia.
Załączniki

Pobierz wszystkie

traffic_design_2017_plakat_web_v1.jpg

grafika | 729 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.