Sześć nowych realizacji na terenie industrialnych części Śródmieścia i dzielnicy Grabówek oraz wystawa, spotkania z artystami, pokazy filmowe i spacery złożą się na tegoroczny program Biennale Dizajnu i Sztuki Miejskiej Traffic Design.
PORT
MATERIAŁ
TRANZYT
MIESZKANIE
MORZE
LAS
Nie zabraknie również aspektu edukacyjnego – dzieci z jednej z gdyńskich szkół podstawowych w ramach warsztatów stworzą biotynk z odpadków pozyskanych ze stołówki, ze swoich domów oraz z lokalnych kawiarni: skorupki jajek, fusy od kawy, a nawet obierki po ususzeniu i zmieleniu zyskają nowe życie, tworząc na ścianie szkoły mural poświęcony morszczynowi pęcherzykowatemu.
Odbędą się także pokazy filmowe w sekretnych lokalizacjach. Traffic Design zaprezentuje dwa filmy trzecią część obrazu „Rurales” oraz „Push” – dokument ukazujący mechanizmy windowania cen mieszkań.
Całość otworzy wystawa, w ramach której zaprezentowane zostaną poszczególne realizacje, stojące za nimi ideę oraz sylwetki ich autorek i autorów.
– Ta praca zaczęła się od obserwacji znaków drogowych. Robiłem w tym czasie prawo jazdy i szczerze mówiąc, wielu z nich nie rozumiałem, były dla mnie po prostu ładnymi kształtami [...] Chciałem przekazać to uczucie ekscytacji ignoranta. Dzięki temu odbiorca może spojrzeć na znaki, tak jakby widział je po raz pierwszy — bez znaczenia i treści — mówi o swojej pracy projektant.