Traffic Design 6.5 Biennale Zwiastun

Traffic Design 6.5 Biennale Zwiastun

Zapraszamy na przejściową edycję Traffic Design 6.5, która jest jednocześnie podsumowaniem naszych dotychczasowych działań i zapowiedzią kolejnych edycji w nowej formule biennale.

Podczas tegorocznego festiwalu zaprezentujemy metaloplastyczną realizację artystyczną, spotkamy się, podczas dyskusji o sztuce w przestrzeni modernistycznego miasta oraz na sekretnym pokazie filmowym. Otworzymy również wystawę, będącą zbiorem inspiracji naszych działań na kolejne lata.
12 PAŹDZIERNIKA miejsce: tuBAZA Al. Zwycięstwa 291 Gdynia

18:00 DYSKUSJA

Panel przybierze formę prezentacji przygotowanych przez zaproszonych przez nas gości zakończonych wspólną rozmową.

Paneliści:
dr Monika Wróbel - „Miejsce sztuki współczesnej w przestrzeni miasta”
Maciej Bychowski - „Otwarta Galeria. Formy Przestrzenne w Elblągu”
Jacek Wielebski - „Dekoracje i detal w architekturze modernistycznej. Kulisy powstawania wystawy Detale Zbrodni”

Prowadzący:
dr inż. arch. Piotr Czyż (Politechnika Gdańska, Akademia Sztuk Pięknych)

20:00 WERNISAŻ WYSTAWY DOWODY ZBRODNI

Na wystawę składa się seria artystycznych fotografii modernistycznych dekoracji z całej Polski, których przykłady zebrali Jacek Wielebski i Rafał Kołsut. Pomimo programowej rezygnacji z ornamentu, architektura modernistyczna nie wyrzekła się zdobień i choć modernizm nazywany jest stylem międzynarodowym, to zróżnicowanie także na poziomie dekoracji widać nawet w skali kraju.

Gromadząc przykłady ornamentu, szukamy również inspiracji do kolejnych działań festiwalowych. Próbujemy odpowiedzieć na pytanie jak projektować elementy użytkowe i dekoracyjne, z jakich środków korzystać, by wciąż dobrze wpisywać się w estetykę modernizmu. Zebrany materiał chcemy przekazać artystom jako surowiec do twórczego przekształcania, by jak w soczewce, w Gdyni móc rozwijać i realizować sztukę i design według klucza modernistów.

SEKRETNY POKAZ FILMOWY

We wtorek 17 października o godzinie 19:00 zaprosimy entuzjastów miasta na wyjątkowy pokaz filmowy, który odbędzie się w niedostępnej na co dzień przestrzeni na terenie Śródmieścia Gdyni. Więcej szczegółów pojawi się wkrótce w naszych mediach społecznościowych.

REALIZACJA ARTYSTYCZNA

Wkrótce odsłonimy również metaloplastyczny mural, zaprojektowany przez Patryka Mogilnickiego. Realizacja powstanie na budynku żłobka „Niezapominajka” przy ulicy Wójta Radtkego.

Wydarzenie jest współfinansowane przez Miasto Gdynia.

Załączniki

Pobierz wszystkie

RAW_1442.jpg

grafika | 12,2 MB

Pobierz
RAW_1409.jpg

grafika | 11,2 MB

Pobierz
RAW_1436.jpg

grafika | 9,48 MB

Pobierz
plakat.jpg

grafika | 251 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.