Pierwszym artystą, który odwiedzi Gdynię będzie pochodzący z Holandii ZEDZ. Jak sam o sobie mówi: niesławny graficiarz, słynny projektant. Podczas festiwalu poznamy tę drugą wersję ZEDZ-a – na mieście pojawią się przestrzenne obiekty jego autorstwa. Pracę rozpocznie również znany paryski typograf Tyrsa.

W tym czasie ekipa organizatorów i wolontariuszy rozpocznie przygotowania do otwarcia debiutującego w tym roku centrum festiwalowego, którym na czas miejskich działań stanie się Domek Abrahama. 

Przestrzeń zajmowanego niegdyś przez Muzeum Miasta Gdyni budynku wypełnią designerskie meble wykonane przez architekta Filipa Kozarskiego (który jest pomysłodawcą zeszłorocznej interwencji na stacji Redłowo SKM). W Domku Abrahama będzie można przyjemnie spędzić letnie popołudnie oglądają sztukę lub przeglądając książki i magazyny poświęcone grafice i architekturze. Coś dla siebie znajdą tu także miejscy aktywiści. Domek Abrahama to także ciekawy program warsztatów i tematycznych pokazów filmowych. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć filmy dotyczące szyldziarstwa, graffiti oraz street artu, czyli Neon, Rurales, Pixadores oraz Sign Painters. 

Już od 14 czerwca od 13.00 zapraszamy na otwarcie Domku Abrahama, podczas którego zaprezentujemy nowy wzór na mobilnym sicie, odbędą się rownież warsztaty typograficzne i pierwszy pokaz filmowy. Zachęcamy również do udziału w muralowych wycieczkach startujących po 14.06 z Domku Abrahama w każdą środę, piątek i w soboty oraz inne trafficowe wydarzenia, między innymi: pop-up’owy salon tatuażu, warsztaty szyldowe dla gdyńskich przedsiębiorców, wystawy oraz finisaż w sekretnej lokalizacji. 

Monika Domańska

kontakt@trafficdesign.pl

607 083 711

Natalia Kaczor

kontakt@trafficdesign.pl

504506782

5 edycja Festiwalu Traffic Design – działania festiwalowe

Zedz poznaje ulice miasta i przygotowuje instalacje, Typoets szykują się do czwartkowego wernisażu, Ikon działa na Węźle Pokoju, rozpoczeły się prace muralowe na budynkach przy ulicy Starowiejskiej i Jana z Kolna – tegoroczna edycja Festiwalu Traffic Design jest na półmetku, ale to właśnie druga połowa to najbardziej zintensyfikowane działania miejskie i animacyjne.