Startuje literniczy Traffic Design

Startuje literniczy Traffic Design

Opublikowany

8 - 28 czerwcaRusza Festiwal Sztuki Miejskiej Traffic Design. W tym roku puszczamy oko do korzeni festiwalu, łącząc liternictwo z klimatem ulic. Oprócz artystycznych interwencji nie zabraknie akcji angażujących mieszkańców oraz imprez okołofestiwalowych.

Pierwszym artystą, który odwiedzi Gdynię będzie pochodzący z Holandii ZEDZ. Jak sam o sobie mówi: niesławny graficiarz, słynny projektant. Podczas festiwalu poznamy tę drugą wersję ZEDZ-a – na mieście pojawią się przestrzenne obiekty jego autorstwa. Pracę rozpocznie również znany paryski typograf Tyrsa.

W tym czasie ekipa organizatorów i wolontariuszy rozpocznie przygotowania do otwarcia debiutującego w tym roku centrum festiwalowego, którym na czas miejskich działań stanie się Domek Abrahama. 

Przestrzeń zajmowanego niegdyś przez Muzeum Miasta Gdyni budynku wypełnią designerskie meble wykonane przez architekta Filipa Kozarskiego (który jest pomysłodawcą zeszłorocznej interwencji na stacji Redłowo SKM). W Domku Abrahama będzie można przyjemnie spędzić letnie popołudnie oglądają sztukę lub przeglądając książki i magazyny poświęcone grafice i architekturze. Coś dla siebie znajdą tu także miejscy aktywiści. Domek Abrahama to także ciekawy program warsztatów i tematycznych pokazów filmowych. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć filmy dotyczące szyldziarstwa, graffiti oraz street artu, czyli Neon, Rurales, Pixadores oraz Sign Painters. 

Już od 14 czerwca od 13.00 zapraszamy na otwarcie Domku Abrahama, podczas którego zaprezentujemy nowy wzór na mobilnym sicie, odbędą się rownież warsztaty typograficzne i pierwszy pokaz filmowy. Zachęcamy również do udziału w muralowych wycieczkach startujących po 14.06 z Domku Abrahama w każdą środę, piątek i w soboty oraz inne trafficowe wydarzenia, między innymi: pop-up’owy salon tatuażu, warsztaty szyldowe dla gdyńskich przedsiębiorców, wystawy oraz finisaż w sekretnej lokalizacji. 

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

traffic_2015_plakat_1.jpg

grafika | 342 KB

Pobierz
traffic_2015_plakat_5.jpg

grafika | 426 KB

Pobierz
traffic_2015_plakat_3.jpg

grafika | 534 KB

Pobierz
traffic_2015_plakat_4.jpg

grafika | 432 KB

Pobierz
traffic_2015_plakat_6.jpg

grafika | 417 KB

Pobierz
traffic_2015_plakat_2.jpg

grafika | 515 KB

Pobierz
traffic_2015_loga-06.jpg

grafika | 2,01 MB

Pobierz