W ubiegłą niedzielę otworzyliśmy drzwi zabytkowego Domku Abrahama – naszego Centrum Festiwalowego. To właśnie tu będą odbywały się pokazy filmowe oraz warsztaty. Codziennie od 12.00 do 19.00 można wpaść do naszej księgarni i czytelni, gdzie zgromadziliśmy listę lektur związanych z naszymi ulubionymi dziedzinami: kulturą, sztuką, architekturą, designem. Zaś na budynku sąsiedniej kamienicy wyświetlamy filmy. Przed nami jeszcze dwa pokazy: Rurales 23.06 i Pixadores 25.06. 

Nie zabraknie także działań w tuBAZIE: 18 czerwca odbędzie się wernisaż typograficznej - a właściwie typolirycznej - wystawy artystów z grupy Typoets, gdzie litery przechodzą z funkcji znaczeń do czysto artystycznych interpretacji umieszczonych na obrazach i na ścianach w formie malarskiej oraz w przestrzeni w postaci instalacji. 

Po raz kolejny zorganizujemy także festiwalowy salon tatuażu. W tym roku swoje wzory zaprojektowali tacy artysci jak Maciej Salamon, Stachu Szumski, Hakobo czy Jan Bajtlik – dwaj ostatni zostawią swój trwały ślad na mieście – właśnie rozpoczęły się prace muralowe na budynkach przy ulicy Starowiejskiej 37 i przy ulicy Jana z Kolna 55. Murale według projektu grafików zostaną naniesione na ściany przez Igora Tarasiewicza – malarza, absolwenta gdańskiej ASP. 

Przez cały czas trwania Festiwalu staramy się także o zrealizowanie kolejnego projektu redesignu witryn sklepowych. W ramach akcji „Zmieniaj świat wokół siebie” nowy wygląd może zyskać pięć ekspozycji lokalnych zakładów rzemieślniczych. W konkursie mierzymy się z 12 innymi projektami. Głos dla ulicy Starowiejskiej mogą oddać posiadacze profilu na facebooku pod linkiem: http://welcometabs.com/vote/6322

Organizatorzy: Stowarzyszenie Traffic Design, Miasto Gdynia
Partnerzy: Laguna Medical, Sigma Coatings, Riwal, Fordstore Euro-Car, tuBAZA, AdMotion, Galeria Koloru, Rabeko, Studio Typy 


Monika Domańska

kontakt@trafficdesign.pl

607 083 711

Natalia Kaczor

kontakt@trafficdesign.pl

504506782

Co robimy po nieFinisażu?

Traffic Design 5. miał się skończyć a trwa w najlepsze. Prognozy pogodowe i artystyczne są obiecujące. Prace na kilku ścianach dobiegły końca, kolejne rozpoczną się w najbliższych dniach.