5 edycja Festiwalu Traffic Design – działania festiwalowe

5 edycja Festiwalu Traffic Design – działania festiwalowe

Opublikowany

Zedz poznaje ulice miasta i przygotowuje instalacje, Typoets szykują się do czwartkowego wernisażu, Ikon działa na Węźle Pokoju, rozpoczeły się prace muralowe na budynkach przy ulicy Starowiejskiej i Jana z Kolna – tegoroczna edycja Festiwalu Traffic Design jest na półmetku, ale to właśnie druga połowa to najbardziej zintensyfikowane działania miejskie i animacyjne. 

W ubiegłą niedzielę otworzyliśmy drzwi zabytkowego Domku Abrahama – naszego Centrum Festiwalowego. To właśnie tu będą odbywały się pokazy filmowe oraz warsztaty. Codziennie od 12.00 do 19.00 można wpaść do naszej księgarni i czytelni, gdzie zgromadziliśmy listę lektur związanych z naszymi ulubionymi dziedzinami: kulturą, sztuką, architekturą, designem. Zaś na budynku sąsiedniej kamienicy wyświetlamy filmy. Przed nami jeszcze dwa pokazy: Rurales 23.06 i Pixadores 25.06. 

Nie zabraknie także działań w tuBAZIE: 18 czerwca odbędzie się wernisaż typograficznej - a właściwie typolirycznej - wystawy artystów z grupy Typoets, gdzie litery przechodzą z funkcji znaczeń do czysto artystycznych interpretacji umieszczonych na obrazach i na ścianach w formie malarskiej oraz w przestrzeni w postaci instalacji. 

Po raz kolejny zorganizujemy także festiwalowy salon tatuażu. W tym roku swoje wzory zaprojektowali tacy artysci jak Maciej Salamon, Stachu Szumski, Hakobo czy Jan Bajtlik – dwaj ostatni zostawią swój trwały ślad na mieście – właśnie rozpoczęły się prace muralowe na budynkach przy ulicy Starowiejskiej 37 i przy ulicy Jana z Kolna 55. Murale według projektu grafików zostaną naniesione na ściany przez Igora Tarasiewicza – malarza, absolwenta gdańskiej ASP. 

Przez cały czas trwania Festiwalu staramy się także o zrealizowanie kolejnego projektu redesignu witryn sklepowych. W ramach akcji „Zmieniaj świat wokół siebie” nowy wygląd może zyskać pięć ekspozycji lokalnych zakładów rzemieślniczych. W konkursie mierzymy się z 12 innymi projektami. Głos dla ulicy Starowiejskiej mogą oddać posiadacze profilu na facebooku pod linkiem: http://welcometabs.com/vote/6322

Organizatorzy: Stowarzyszenie Traffic Design, Miasto Gdynia
Partnerzy: Laguna Medical, Sigma Coatings, Riwal, Fordstore Euro-Car, tuBAZA, AdMotion, Galeria Koloru, Rabeko, Studio Typy 


Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

traffic_2015_loga-06.jpg

grafika | 2,01 MB

Pobierz
Traffic_rozk_ad_jazdy.pdf

pdf | 18,7 KB

Pobierz
3P5A8815_72dpi_.jpg

grafika | 793 KB

Pobierz
3P5A8437.jpg

grafika | 923 KB

Pobierz
3P5A8446.jpg

grafika | 1,05 MB

Pobierz
3P5A8434.jpg

grafika | 1,06 MB

Pobierz
3P5A8822_72dpi_.jpg

grafika | 1,12 MB

Pobierz
3P5A7900_72dpi_.jpg

grafika | 1,39 MB

Pobierz
3P5A8132_72dpi_.jpg

grafika | 1,49 MB

Pobierz