Co robimy po nieFinisażu?

Co robimy po nieFinisażu?

Opublikowany

Traffic Design 5. miał się skończyć a trwa w najlepsze. Prognozy pogodowe i artystyczne są obiecujące. Prace na kilku ścianach dobiegły końca, kolejne rozpoczną się w najbliższych dniach.

NA MIEŚCIE 

Zakończyły się prace muralowe w trzech festiwalowych lokalizacjach – przy ulicach: Warszawskiej, Starowiejskiej i 3. Maja. Dwie pierwsze zostały wykonane przez zagranicznych twórców, napis „Good morning Gdynia” stworzył paryski typograf Tyrsa, zaś abstrakcyjny, inspirowany typografią wzór stworzył grecki duet Blaqk, który na dużej ścianie debiutował w Gdyni dwa lata temu. Ostatni z gotowych już murali to literniczy projekt przygotowany przez grafika – Jana Bajtlika i przeniesiony na wielki format przez artystów związanych ze Stowarzyszeniem Traffic Design wspomaganych przez grupę niestrudzonych wolontariuszy. 

Widać już również efekty prac na budynku sądu rejonowego przy Miejskich Halach Targowych, gdzie powstaje mural według projektu Hakobo oraz przy ulicy Abrahama, gdzie maluje Ripo. Dobiega końca przemalowywanie pylonów przy podjeździe, czyli Węzła Pokoju. Ujednolicony projekt literniczy realizuje w tym miejscu Ikon. 

Artyści tworzą projekty i wykonują murale w gamie kolorystycznej uzgodnionej z plastykiem miejskim i konserwatorem zabytków, a do realizacji prac używamy profesjonalnych farb elewacyjnych dostarczanych przez naszego partnera - markę Sigma Coatings należącą do firmy PPG Deco Polska.

Do wejścia na ściany szykuje się już 1010. 

W DOMU

… a właściwie w Domku Abrahama do piątku działa centrum festiwalowe z małym sklepem, jeszcze mniejszą, ale ciekawie sprofilowaną biblioteką i mikrogalerią plakatów tegorocznych twórców oraz plakatów poprzedniej edycji Festiwalu. W planach jest także odsłonięcie wykonanej na podstawie wspomnień gdynian sentymentalnej mapy ulicy Starowiejskiej stworzonej przez duet artystek Weronikę Lipniewską i Katarzynę Rzepkę (środa, 1 lipca godz. 18.00) oraz pokaz filmu Pixadores – dokument o czterech mieszkańcach faweli w Sao Paulo, którzy na budynkach tworzą skomplikowaną, charakterystyczną na Brazylii wersję graffiti (czwartek, 2 lipca 22.00). 

W SIECI 

Trwa finałowe głosowanie, dzięki któremu Stowarzyszenie Traffic Design może zdobyć środki na redesign 5. witryn i 5. szyldów na ulicy Starowiejskiej. Swój głos można oddawać na facebooku pod adresem: http://welcometabs.com/vote/6378 Dzięki wygranej Starowiejska – kolebka gdyńskich rzemieślników, ma szansę na kolejny krok w walce o odzyskanie statusu najbardziej klimatycznej ulicy w mieście. 

Organizatorzy: Stowarzyszenie Traffic Design, Miasto Gdynia
Partnerzy: Laguna Medical, Sigma Coatings, Riwal, Fordstore Euro-Car, tuBAZA, AdMotion, Galeria Koloru, Rabeko, Studio Typy 

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

ZEDZ.jpg

grafika | 1,62 MB

Pobierz
Ikon.jpg

grafika | 2,1 MB

Pobierz
Tyrsa.jpg

grafika | 2,1 MB

Pobierz
Blaqk.jpg

grafika | 1,57 MB

Pobierz
seniorzy.jpg

grafika | 1,92 MB

Pobierz
kino1.jpg

grafika | 2,16 MB

Pobierz