Nowe szyldy dla praskich rzemieślników
Nowe szyldy dla praskich rzemieślników

Nowe szyldy dla praskich rzemieślników

W ramach czwartej edycji projektu re:design, będącej jednocześnie pierwszą odsłoną projektu w Warszawie, stowarzyszenie Traffic Design stworzyło 12 nowych szyldów dla zakładów rzemieślniczych z Pragi Północ.  Realizacja odbyła się na zlecenie Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy i jest częścią programu rewitalizacji na_prawa warszawa. 

Bardzo się cieszymy, że Traffic Design mógł wnieść swój wkład w działania rewitalizacyjne na terenie prawobrzeżnej Warszawy. Od lat działamy na rzecz podnoszenia estetyki przestrzeni publicznej w Polsce. Wierzymy, że ma ona wpływ na jakość naszego życia. Bałagan reklamowy zdecydowanie nam nie służy, niszczy wygląd miast oraz psuje humor.

Monika Domańska, Stowarzyszenie Traffic Design

projekt: Paweł Ryżko<br>foto: Styl Warszawski

projekt: Paweł Ryżko
foto: Styl Warszawski

W ramach re:design 4 odmieniono m.in. witrynę zakładu renowacji mebli, ślusarza, optyka, fryzjera oraz zegarmistrza. Wszystkie lokale znajdują się w okolicach ulicy Ząbkowskiej, Stalowej, Wileńskiej oraz 11 Listopada. Projekt zrealizowali czołowi polscy graficy, m.in. Filip Tofil (Syfonstudio), Paweł Ryżko, Zuzanna Rogatty, Marian Misiak (Threedotstype) czy Michał Jarociński (Capitalics Warsaw Type Foundry), mentor i opiekun merytoryczny projektu „Warszawskie Kroje”. 
projekt: Zuzanna Rogatty<br>foto: Styl Warszawski

projekt: Zuzanna Rogatty
foto: Styl Warszawski

Graficy czerpali inspiracje z historii liternictwa. Tak powstał szyld zegarmistrza złożony odrestaurowanym krojem Bona Nova, na podstawie czcionki Bony, Andrzeja Heidricha autora grafiki polskich banknotów. Z kolei szyld fryzjera nawiązuje do estetyki dzikiego zachodu, niegdyś popularnej wśród warszawskich szyldziarzy. Autorzy identyfikacji Futer zdecydowali się na odważny z punktu widzenia projektowego krok i powtórzyli trzykrotny napis z pierwowzoru „futra futra futra” skojarzyło im się to z bojowym japońskim hasłem „tora! tora! tora!” rozpoczynającym atak na Pearl Harbor.
3P5A6341.jpg3P5A6338.jpg3P5A6354.jpg

Zmiana szyldów pokazuje jak może wyglądać dobra reklama, która zdobi a nie szpeci. Projekt zyskał wielkie uznanie przedsiębiorców i mieszkańców a my już dziś planujemy jego kontynuację.

Marlena Happach, Architekt Miasta

Załączniki

Pobierz wszystkie

Renowacja Mebli, proj. M. Żywicki, fot. Rafał Kołsut.jpg

grafika | 12 MB

Pobierz
Serwis RTV,proj. M. Misiak,ThreedotsType, fot. Rafał Kołsut.jpg

grafika | 11,7 MB

Pobierz
Futra, proj. Totu Studio, fot. Rafał Kołsut.jpg

grafika | 12 MB

Pobierz
Zegarmistrz, proj. Mateusz Machalski, fot Rafał Kołsut.jpg

grafika | 9,88 MB

Pobierz
Tapicerstwo, proj. J. Wielebski, fot. stylwarszawski

grafika | 15,7 MB

Pobierz
Ślusarstwo, proj. P. Ryżko, fot. stylwarszawski

grafika | 9,01 MB

Pobierz
Metale kolorowe, proj. Z. Rogatty, fot. stylwarszawski

grafika | 1,02 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.