Festiwal Traffic Design 2015 zakończony 

Festiwal Traffic Design 2015 zakończony 

Opublikowany

7 nowych murali oraz rzeźby, które szukają właśnie swojego stałego miejsca w przestrzeni publicznej, do tego warsztaty, pokazy filmowe oraz wystawy – tak wyglądał tegoroczny typograficzny Festiwal Traffic Design. 

W ostatnim tygodniu do kolekcji gdyńskich murali dołączyły realizacje Ripo przy ulicy Abrahama 60 oraz 1010 przy ulicy Szkolnej 10. Kończą się również prace na budynku sądu rejonowego przy ulicy Jana z Kolna 55, ostanie kreski stawia Ikon na Węźle Pokoju.

Gotowe rzeźby Zedza zgromadzone obecnie w tuBAZIE, wkrótce będzie można oglądać w różnych miejskich lokalizacjach. Nowy szyld pojawi się także niebawem na Placu Kaszubskim 1 (na siedzibie Laguna Medical). 

W ramach festiwalu odbyliśmy wzruszającą podróż wzdłuż ulicy Starowiejskiej, w wyniku której powstała, stworzona na podstawie wspomnień seniorów, Mapa Sentymentalna. Zaprezentowaliśmy typograficzną wystawę kolektywu Typoets, kilku odważnych wzbogaciło się o nowe street artowe tatuaże. 

Przyszedł czas, by zamknąć Festiwal, zakluczyć drzwi do Domku Abrahama i ruszyć za miasto, by tworzyć nowy ruralesowy materiał. Niebawem wrócimy na Starowiejską, by kontynuować rozpoczętą na tej ulicy zmianę. Dzięki zwycięstwu w konkursie Banku BPH „Zmieniaj świat wokół siebie”, które zapewniły nam głosy internautów dokonamy redesignu 5 witryn i 5 szyldów. Działając zgodnie z hasłem z muralu Jana Bajtlika, na warsztat bierzemy lokale rzemieślników. O kolejnych działaniach w ramach projektu będziemy informować wkrótce. 
 
Festiwal Traffic Design nie odbyłby się bez zaangażowania i wsparcia naszych sponsorów: Miasta Gdynia, dostawcy podnośników firmy Riwal,Laguna Medical - Pomorskie Centrum Zdrowia, Fordstore Euro-Car oraz marce Sigma Coatings (należącej do PPG Deco Polska) za specjalistyczne farby, którymi malowaliśmy murale.

Foto: Rafał Kołsut

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Jan_Bajtlik.jpg

grafika | 1,33 MB

Pobierz
Ripo.jpg

grafika | 1,55 MB

Pobierz
1010.jpg

grafika | 1,08 MB

Pobierz