- W przestrzeni miejskiej Gdyni pojawiło się 7 nowych realizacji artystycznych wykonanych w różnych technikach.
- W trakcie Biennale odbywały się wydarzenia okołofestiwalowe, podczas których omawiane były tematy związane z estetyką przestrzeni publicznej.
- Ważnym aspektem były działania edukacyjne prowadzone w formie warsztatów skierowanych do różnych grup odbiorców, między innymi do architektów i do dzieci.
- Stowarzyszenie Traffic Design kontynuuje swoje działania. Wkrótce premierę będzie miała kolejna odsłona re:designu szyldów na warszawskiej Pradze.
Program odpowiedzią na potrzeby mieszkańców
Tworząc program Biennale Traffic Design staraliśmy się przeanalizować potrzeby mieszkańców, które zostały wskazane w badaniu przeprowadzonym na nasze zlecenie w ubiegłym roku. Odpowiadając na wspomniane przez respondentów problemy, odmalowaliśmy jeden z pastelowych budynków w centrum miasta („modernizacja fasadowa” proj. Jacek Rudzki), zaś ulice Zgoda i Mściwoja oświetlają po zmroku zaprojektowane przez Jacka Wielebskiego lampy z elementami informacyjnymi takimi jak nazwa ulicy i numer budynku
Monika Domańska, Stowarzyszenie Traffic Design
Kolaboracja Oskara Zięty i Threedotstype
foto: Rafał Kołsut / Traffic Design
Modernistyczny detal architektoniczny inspiracją twórców Biennale
Sgraffito autorstwa Seikona
foto: Rafał Kołsut / Traffic Design
Ceramika Paradyż w swojej działalności dużo miejsca poświęca aktywnościom na rzecz kultury i sztuki. Współpraca z Traffic Design oraz UVMW i stworzenie wspólnej instalacji pokazuje, że chętnie wspieramy projekty artystyczne bliskie DNA naszej firmy, a takim jest bez wątpienia powstała płaskorzeźba w Gdyni. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym i rzemieślniczej pracy mogliśmy zrealizować koncepcję projektantów i stworzyć instalację, która doskonale wpisuje się w charakter tego miasta, a elewacji budynku nadaje zupełnie nowego, unikalnego wyglądu. Zrealizowany projekt potwierdza, że współpraca firm produkcyjnych, stowarzyszeń i projektantów jest nie tylko efektywna, ale również przynosi piękne, artystyczne rezultaty.
Tomasz Popielawski, rzecznik prasowy Ceramiki Paradyż
Nie zabrakło również niezwykle ważnego aspektu życia w mieście – rozrywki. W ciągu tygodnia odbyły się dwa pokazy filmowe w nietypowych lokalizacjach, a odsłonięciu nowej identyfikacji wizualnej Baru Mlecznego „Słoneczny” towarzyszyło menu degustacyjne. Jedną z realizacji – kratki wentylacyjne można wciąż oglądać uczestnicząc w grze miejskiej z nagrodami.
Stowarzyszenie Traffic Design wkrótce wraca na ulice Gdyni z nowym projektem estetyzacyjnym realizowanym przy ulicy Abrahama (we współpracy z Centrum Designu Gdynia). Kontynuację mają również projekty szyldowe realizowane w Warszawie w ramach akcji rewitalizacyjnej Na_prawa Warszawa oraz ogólnopolski program :DobryZnak, którego sponsorem jest MasterCard.