tuBAZA gra w zielone!

tuBAZA gra w zielone!

Opublikowany

15 maja na gdyńskich Kolibkach odbędzie się całodniowy piknik pod nazwą Graj w Zielone. Wydarzenie potrwa od 11 do 19 a w programie przewidziano m.in.: zlot foodtrucków, 2 strefy muzyczne, aktywności sportowe, warsztaty oraz wyprzedaż bagażnikową.

WARSZTATY 

Gdyńska tuBAZA to centrum kulturalne, które na co dzień prowadzi działalność galeryjną i warsztatową. Tym razem typowe dla placówki aktywności pojawią się w przestrzeni parku. Przygotowano bezpłatne warsztaty, skierowane do różnych grup wiekowych. Dla dzieci oraz ich opiekunów odbędzie się tkanie na polanie, czyli upcyklingowe warsztaty tkania w plenerze (obowiązują zapisy). Osoby pełnoletnie będą mogły nauczyć się obrabiać drewno na tokarce, podczas zajęć Toczy się. Zaplanowano także podchody oraz spacery po parku z profesorem Rutkowskim, podczas których poznamy tajemnice lokalnych roślin.


WYPRZEDAŻ BAGAŻNIKOWA

Po raz pierwszy na terenie parku (na placu za budynkiem tuBAZY) odbędzie się wyprzedaż bagażnikowa. Około 30 wystawców „przewietrzy” swoje strychy, piwnice i pawlacze, prezentując swój dobytek. W nieformalnej atmosferze będzie można nabyć m.in. ubrania, winyle, zabawki dziecięce oraz elementy wystroju wnętrz. Organizatorzy proszą wszystkich (poza wystawcami) o zostawienie aut w domu i wybranie się do parku spacerem, rowerem lub komunikacją miejską.  

SPORTY

Teren parku to idealne miejsce na sport i rekreację, dlatego 15 maja wypełnimy tę przestrzeń sportowymi specjalistami. Przez cały dzień będzie można spróbować swoich sił w freestyle frisbee (pełne tricków frisbee w ekstremalnym wydaniu) lub w chodzeniu na slacklinie (linie rozpiętej pomiędzy drzewami). Ekipa Offgolf Trójmiasto udowodni, że golf to nie tylko zajęcie uprawiane na ekskluzywnych polach golfowych. Na parkowych polanach wszyscy chętni będą mogli spróbować jogi lub wyciszyć się uprawiając tai-chi (szczegółowy harmonogram poniżej).

ZLOT FOODTRUCKÓW

W ramach Graj w Zielone odbędzie się także zlot foodtrucków. Kilkunastu wystawców stworzy specjalne menu przygotowane na tę okazję. Motywem przewodnim będą sezonowe produkty: szparagi oraz rabarbar. Chcielibyśmy, aby nasz mini zlot miał nieco inny charakter niż dotychczasowe wydarzenia odbywające się głównie na parkingach przy centrach handlowych - mówi Jacek Tymoszczuk, organizator zlotu oraz współwłaściciel foodtrucku Carmnik - zależy nam na piknikowej atmosferze: bez pośpiechu, bez samochodów, bez stresu, za to na kocyku. Ma być interesująco, smacznie i kreatywnie, tak by nie ograniczać się do mechanicznego wydawania jedzenia podczas kolejnej masowej imprezy. 

MUZYKA

Na plenerowej imprezie nie może zabraknąć muzyki. Organizatorzy przygotują dwie strefy muzyczne rozstawione w malowniczej parkowej scenerii. W przestrzeni bliżej Al. Zwycięstwa zagrają muzycy z nieformalnego kolektywu Soundcheck Sessions, którego celem jest rozwinięcie idei elektronicznych Jam Sessions z muzyką elektroniczną. Natomiast na parkowej polanie (odległej o 5 minut spacerem) wystąpią utalentowani trójmiejscy DJ’e: Odme, Hoax, Rhythm Baboon czy 1988 (współtwórca grupy Syny).  

Szczegółowy program:

Warsztaty
11:00 - 16:00 Toczy się - warsztaty rzeźbiarskie (zapisy na miejscu)
12:00 - 13:00 Tkanie na polanie - warsztaty tkackie dla dzieci (miejsc brak) 
13:00 - 13:45 Poznaj tajemnice roślin - spacer z przewodnikiem (bez zapisów)
14:00 - 15:00 Tkanie na polanie - warsztaty tkackie dla dzieci (miejsc brak)
15:00 - 15:45 Poznaj tajemnice roślin - spacer z przewodnikiem (bez zapisów)

    B. Sporty
12:00-13:00 joga*
13:30-14:00 tai-chi
15:00-15:30 tai chi
16:00-17:00 joga*

* na jogę warto zabrać matę, koc lub ręcznik

Pozostałe aktywności: zlot foodtrucków, wyprzedaż bagażnikowa, strefy muzyczne oraz inne aktywności sportowe będą dostępne w godzinach trwania Graj w zielone, czyli od 11:00 do 19:00.

Imprezę współfinansuje Miasto Gdynia.


Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

tuBaza_logo.png

grafika | 137 KB

Pobierz
graj-w-zielone-cover.jpg

grafika | 30,8 KB

Pobierz
Graj_w_Zielone.jpg

grafika | 327 KB

Pobierz
RAW_0050.jpg

grafika | 353 KB

Pobierz
RAW_0041.jpg

grafika | 255 KB

Pobierz