Skoncentrowany na detalu architektonicznym, 6. Festiwal Traffic Design dobiegł końca. W ramach tegorocznych działań powstały dwie bramy zaprojektowane przez grafików Pawła Ryżko (ul. Abrahama) i Gosię Stolińską (ul. 10 Lutego), liternicza rzeźba zaprojektowana przez Gregora Gonsiora (róg ulic Władysława IV i Armii Krajowej), kratki ściekowe z adresami i inspirowanymi gdyńskim modernizmem wzorami, zaprojektowane przez Typy Studio na skrzyżowaniu ulic Władysława IV i 10 Lutego. 

Na odłonięcie czeka nadal płaskorzeźba wykonana przez Ziemowita Liszka ze Studia Mozi będąca interpretacją obrazu Chazmego “Megapolis”. 

Do zestawu realizacji dołączyły dwa murale: pierwszy przy ul. Abrahama zaprojektowany przez Pawła Ryżko, będący abstrakcją nawiązująca do gdyńskiego herbu, drugi – autorstwa Negation Studio – urodzinowy mural Gdyni znajdujący się na budynku przy skrzyżowaniu ulic Władysława IV i Starowiejskiej.

Także w tym roku nie zabrakło działań okołofestiwalowych: odbyły się dwa pokazy filmowe “secret cinema” – wykorzystujące nietypowe dla kina przestrzenie, spacery tematyczne (muralowy i architektoniczny) oraz debata o roli detalu architektonicznego w budowaniu miejskiej tożsamości – dostępna do obejrzenia na www.facebook.com/TrafficDesign/videos

Koniec Festiwalu nie zamyka naszych działań na ten rok. Już od dziś zbieramy głosy internautów, by w ramach kolejnej edycji konkursu “Zmieniaj świat wokół siebie” przeprowadzić redesign szyldów dla bibliotek. Można je oddawać na stronie http://www.zmieniajswiat.pl/#stowarzyszenie-traffic-design

A odsłonięcie kolejnej miejskiej realizacji w naszym wykonaniu już jesienią. 


Monika Domańska

kontakt@trafficdesign.pl

607 083 711

Mapa Sentymentalna Orłowa

Dawne letnisko widziane oczami mieszkańców. Poznajcie Orłowo, gdzie Król sprzedaje ciastka z kremem, na zamarzniętym stawie trenują lokalni hokeiści i gdzie za miłe chwile na tarasie płaci się podatek od luksusu.