Inspiracja historią i charakterem dzielnicy oraz świadomość tego, jak nowe inwestycje mogą kształtować miasto były początkiem współpracy Traffic Design i nowego dewelopera rozpoczynającego swoją działalność w portowej części miasta, z racji bliskiego sąsiedztwa linii brzegowej nazywanej Śródmieściem Morskim.
Piotra 4 ma być społecznie odpowiedzialnym projektem deweloperskim. Z jednej strony pracujemy nad rozwiązaniami ekologicznymi, takimi jak odzyskiwanie wody deszczowej, oświetlenie wybranych części wspólnych dzięki panelom fotowoltaicznym, ograniczanie utraty energii. Z drugiej strony chcemy, aby nowy budynek wtopił się w lokalną społeczność. Traffic Design wywodzi się z sąsiedztwa Piotra 4. Stowarzyszenie wiele wniosło do okolicy – murale, artystyczny ferment. To świetni projektanci i artyści, a profil ich działalności jest skrojony na miarę tego, czym ma być Piotra 4.
Agnieszka Menczykowska, marketing Piotra 4
Dobrosąsiedztwo i współtworzenie miasta
W tym partnerstwie zależało nam, aby inwestycja dobrze wpisała się w otaczającą ją dzielnicę nie tylko pod względem architektury i estetyki, lecz również działań społecznych, stąd duży nacisk położyliśmy na zaplanowanie działań artystycznych angażujących lokalną społeczność, które zaczną się już na etapie budowy. Wraz z deweloperem zaplanowaliśmy także projekty, które wpłyną na otoczenie i będą dostępne dla wszystkich, takie jak elementy pomocne rowerzystom, uliczny zdrój wody pitnej, czy ławki.
Monika Domańska, Traffic Design
Szczególne znaki miasta
Zaplanowanie działań artystycznych już na etapie projektu architektonicznego to praktyka, niegdyś popularna, dziś dość nietypowa. Liczymy na to, że projekty zrealizowane w ramach inwestycji Piotra 4 wyznaczą nowe kierunki w sposobie postrzegania roli deweloperów jako współtwórców miasta.
Monika Domańska, Traffic Design