Metaloplastyczna „Niezapominajka” na koniec Traffic Design 6,5
Metaloplastyczna „Niezapominajka” na koniec Traffic Design 6,5

Metaloplastyczna „Niezapominajka” na koniec Traffic Design 6,5

Opublikowany

Metamorfozą budynku żłobka „Niezapominajka” zakończyła się edycja Festiwalu Traffic Design 6,5. Budynek żłobka został odmalowany, a ścianę od strony ulicy Wójta Radtkego zdobi ilustracja metaloplastyczna wykonana według projektu Patryka Mogilnickiego.

Ta realizacja to nie tylko podsumowanie dotychczasowej działalności organizacji i zapowiedź kolejnych odsłon Festiwalu w formule biennale. Zmieniając wygląd żłobka Stowarzyszenie chce również zwrócić uwagę na konieczność edukacji estetycznej od najmłodszych lat. Pokazać, że projekty skierowane do najmłodszych: wnętrza szkół, przedszkoli, place zabaw mogą być estetyczne, nieprzeładowane kolorem i jednocześnie wciąż cieszyć dzieci.
Foto: Rafał Kołsut

Foto: Rafał Kołsut

Wiemy, że w takim myśleniu o przestrzeni publicznej nie jesteśmy odosobnieni. Przygotowując program naszych dalszych działań zleciliśmy agencji „Inny Format” badanie wśród gdynian mające ocenić nasze dotychczasowe realizacje i wskazać potencjalne drogi rozwoju. Ponad 60% badanych chciałoby abyśmy nadal tworzyli prace metaloplastyczne. Cieszymy się również z tego, że prawie 80% pozytywnie ocenia zmiany wprowadzane przez nas w mieście.

Monika Domańska, animatorka kultury

Foto: Rafał Kołsut

Foto: Rafał Kołsut

W tym roku w ramach festiwalu Traffic Design 6,5 odbyła się m.in. debata na temat sztuki w przestrzeni publicznej, wernisaż wystawa „Dowody Zbrodni" oraz sekretny pokaz dokumentu „Bloki". Nie rezygnując z całorocznej działalności na rzecz estetyki i sztuki w przestrzeni publicznej Stowarzyszenie Traffic Design obecnie przygotowuje program dużego wydarzenia, jakim będą przyszłoroczne biennale. 
Wydarzenie jest finansowane przez Miasto Gdynia. 

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

żłobek_zbliżenie_TrafficDesign.jpg

grafika | 14,7 MB

Pobierz
żłobek_TrafficDesign1.jpg

grafika | 10,2 MB

Pobierz
żłobek_TrafficDesign.jpg

grafika | 9,93 MB

Pobierz

Kiermasz Figa z Makiem

W najbliższą sobotę 16 grudnia w tuBAZIE na Kolibkach odbędzie się piąta edycja kiermaszu Figa z Makiem. Poza okazją do kupieniu nieszablonowego prezentu, jest to także szansa na udział w bezpłatnych, artystycznych warsztatach. Zapraszamy od 11 do 18.